Pasaules interesantākie restorāni

Došanās uz restorānu ne vienmēr nozīmē tikai ēšanu, bet tā mēdz būt arī izklaides vieta. Restorānu industrija ir attīstījusies tiktāl, ka ierastie ēšanai paredzētie galdi, telpas un dizains ir pārvērsts burvīgā ceļojumā dažādās pasaulēs. Šobrīd cilvēki var baudīt savu maltīti zem ūdens, augstu kokos, vai daudz citādās variācijās. Lai gūtu ieskatu, cik bagātīga ir restorānu īpašnieku iztēle, nosaukšu vienus no interesantākajiem pasaules restorāniem, kurus kaut vienu reizi mūžā vajadzētu apmeklēt.

1. “Maltīte debesīs”, Beļģijā
Aizmirsti savas bailes no augstuma un dodies pusdienot ekstremālā augstumā. Šis restorāns ir izveidots 45 metru augstumā no zemes, īpaši nodrošinātos vagonos. Apmeklētāji ir cieši piesprādzēti pie krēsliem, lai izvairītos no jebkādiem nelaimes gadījumiem. Ēdiens tiek pasniegts silts un tikko pagatavots uz krāsns, kas atrodas pašu galdu vidū. Ēdot vakariņas, apmeklētāji var baudīt elpu aizraujošu skatu uz Briseles panorāmu. Īpaši skaisti skati ir vakara pusē, kad var vērot naksnīgo izgaismoto pilsētu.

2. Ithaa zemūdens restorāns, Maldivu salās
Skats ir visai intriģējošs – tu atrodies 5 metrus zem ūdens, baudi savas jūras veltes, kā arī redzi tās peldam virs tavas galvas. Maldivu salas piedāvā baudīt maltīti ar pašu interesantāko kompāniju – haizivīm, rajām, tropiskajām zivīm.

3. Necaurredzamais restorāns, Amerikas Savienotās Valstīs
Vienīgais ceļvedis tavā maltītes laikā būs smarža un garša, jo pārējais viss, kas notiks restorānā būs ietīts melnā tumsā. Iedomājoties vien situāciju, kad piķa melnā ēdamistabā kāds pēkšņi pienes maltīti un tev tā ir jāēd, pat neredzot, kur atrodas ēšanas piederumi. Šī restorāna īpašnieki uzskata, ka tieši tumsa var paaugstināt smaržas un garšas sajūtas. Šādi necaurredzamie un tumšie restorāni ir atrodami Sanfrancisko, Santa Monikā un San Diego.

4. “Marss”, Amerikas Savienotajās Valstīs
Šis ir restorāns, kurš ir ārpus mūsu pasaules robežas. Tas sniedz ieskatu dzīvei uz Marsa – sarkanās krāsas, iespaidīgi kosmosa skati pa logiem, blāvas gaismas. Šis restorāns ir atrodams Ņujorkā.

5. Labassin ūdenskrituma restorāns, Filipīnās
Šis ir bufetes stila restorāns, no kura neviens neizies ar sausām drēbēm. Lai gan ūdenskritums ir mākslīgi izveidots, bet nāk no Labassin ūdenskrituma, ikvienam ir visas iespējas saņemt ūdens šļakatas savas maltītes laikā. Apmeklētājiem ir atļauts arī pēc maltītes nopeldēties ūdenskrituma pakājē.

6. Iedomātā apģērba restorāns, Amerikas Savienotajās Valstīs
Ēšana ar izdomātu apģērbu tika aizsākta ar Džona Ordovera iniciatīvu, kurš aicināja ikmēneša Manhetenas pasākumā visiem izģērbties un baudīt kopīgi maltīti, nedomājot par apģērbu. Pēc šī paša principa tika izveidots restorāns Ņujorkā, kuram ir tikai divi iekšējās kārtības noteikumi – jāizģērbjas un jāēd. Drēbēm ir jābūt visnesvarīgākajai lietai, par ko cilvēkiem vajadzētu uztraukties, kad viņi bauda maltīti -tā uzskata īpašnieks. Daudziem cilvēkiem, protams, ir kauns izģērbties, tomēr, kad viņi ieiet restorānā, kurā visi ir kaili, tad šīs raizes pazūd.

7. Ledus telpa, AAE
Dubaijas restorānā ir iespēja atveldzēties no karstuma, malkojot vēsus kokteiļus un sēžot pilnīgā ledus telpā uz ledus krēsliem un pie ledus galda. Šajā restorānā svīšana nav iespējama, kas ir liels atvieglojums daudziem pusdienotājiem, karstajos Dubaijas laika apstākļos. Pat dzeramās glāzes ir izveidotas no tīra ledus.

8. Vampīru kafejnīca, Japānā
Ja tu domā, ka vampīri pastāv tikai literatūrā un fantastikas filmās, tad Vampīru kafejnīca Tokijā var likt tev mainīt savus priekšstatus. Dizains ir izveidots ar izsmalcinātu sarkanu samtu, masīviem svečturiem un gotiskiem zārkiem. Šī vieta izraisa gan bailes, gan arī jautrību. Apmeklētājam ir iespēja iemantot visas vampīru spējas, it īpaši dzerot sarkanos kokteiļu dzērienus.