Ieguvumi, ko sniedz restorāna apmeklējums kopā ar ģimeni

Ja bērniem ir uzvedības problēmas, sliktas sociālās un paškontroles prasmes – ēšana ārpus mājas var šķist sarežģīts uzdevums. Tomēr neskatoties uz to, vai maltīte ātri vien nonāk pie došanās mājās, vai pavadāt ilgu laiku pie galda – došanās ārpus mājas var sniegt zināmas priekšrocības visai ģimenei. Padomā par visām priekšrocībām, ko sniedz došanās uz restorānu un ievies šādu patīkamu tradīciju arī savā ģimenē.

1. Ēšana ārpus mājas rosina elastību
Daudziem bērniem nepatīk izmēģināt jaunas lietas, jo īpaši tas attiecas uz pārtikas ēdieniem. Uz šādiem jautājumiem grūtības sagādā aiziet kopā ar bērnu uz kādu ēdināšanas iestādi, nezinot, vai būs pieejama maltīte, ko viņi varētu izvēlēties. Pieaugušie cilvēki ēšanas paradumos ir daudz elastīgāki, un spēj izvēlēties no ēdienu klāsta tīkamāko, pat tad, ja nav pats iecienītākais ēdiens. Bet viennozīmīgi, tas ir ļoti labi vest ik pa laikam bērnu uz restorāniem un ēdināšanas iestādēm, lai iegūtu dažādu pieredzi. Arī tad, ja tu redzi, ka bērns katru reizi pasūta vienu un to pašu, jo baidās no jauniem ēdieniem, padalies no sava šķīvja ēdiena, lai viņam tiek kas vēl nebijis.

2. Ēšana ārpus mājas veicina izklaides kopā ar ģimeni
Ģimenes locekļiem bieži vien atšķiras darba laiki, celšanās laiki, gulētiešanas grafiks – tāpēc, dabūt visus pie kopējā galda sanāk reti un praktiski neiespējami. Taču došanās kopīgi uz restorānu var palielināt kopā būšanas laiku. Tas var palīdzēt arī izvairīties no ikdienas laiskās sēdēšanas pie televizora un datora ekrāniem, vai mobilā telefona mūžīgās turēšanas rokā. Iziešana ārpus mājas sniedz visiem ik pa laikam pabūt kopā un darīt vienu kopīgu nodarbi. Vakariņošana ārpus mājas var kļūt arī par lielisku ģimenes tradīciju.

3. Ēšana ārpus mājas var būt kā svētku atzīmēšana
Došanās ārpus mājas var būt īpašā dienā, piemēram, lai atzīmētu dzimšanas dienu, skolas beigšanu vai brīvdienu sākšanos. Tā var būt arī atlīdzība par labu uzvedību un nopelns par labām atzīmēm. Protams, tas nenozīmē, ka pēc katras veiksmīgi nomācītas nedēļas un labām atzīmēm vajadzētu kopīgi doties un atzīmēt ar grandiozām vakariņām. Tikpat labi tas var būt ik nedēļas brauciens pēc saldējuma vai uz picēriju.

4. Ēšana ārpus mājas veicina sociālās prasmes un uzvedības manieres
Jebkuram cilvēkam, ne tikai bērniem, kuriem ir problēmas ar sociālajām prasmēm un labām manierēm, došanās ārpus mājas var būt liela prakse, kā attīstīt šīs spējas. Tas sniedz daudz iespējas strādāt ar saviem trūkumiem. Uzturēšanās sociālā vidē ietver visu, sākot no mijiedarbības ar oficianta pienākšanu līdz pat maltītes pasniegšanai un rēķina atmaksai. Cilvēki var novērot viens otru, kādas ir uzvedības nianses, atrodoties pie galda un sabiedrībā kopumā. Atrodoties jebkurā sabiedriskā vietā, ne tikai restorānos, var palīdzēt bērniem uzlabot sociālās prasmes un kontrolēt savu aktivitāti.

5. Ēšana ārpus mājas veicina komunikācijas prasmes
Maltītes laiks, kas tiek pavadīts restorānos, parasto ir ilgāks, nekā tas notiktu mājas apstākļos. Tas nozīmē, ka arī savstarpējās sarunas ģimenes lokā būs garākas. Tas sniedz iespēju bērniem attīstīt komunikācijas prasmes, un pārējiem ģimenes locekļiem uzzināt par tuvinieku piedzīvojumiem un notikumiem, ko, iespējams, saspringtā grafika dēļ, nereti aizmirstās uzjautāt. Arī atnākot mājās pēc vakariņām var veicināt komunikāciju, uzjautājot kā patika kopā pavadītais laiks, vai kā garšoja pasniegtais ēdiens. Sarunājoties savā starpā arī varat izspriest, vai nākošreiz dosieties uz to pašu restorānu, vai meklēsiet citas alternatīvas.