10 iemesli, lai šovakar pat paēstu ārpus mājas

Vai tu katru dienu dodies uz veikalu, lai iegādātos produktus un vēlāk stundu stāvētu pie plīts, lai pagatavotu sev maltīti? Varbūt šodien ir tā diena, kad jāatmet ierastā rutīna un jāpalutina sevi ar jau gatavu maltīti, kuru pagatavos tuvākā restorāna šefpavārs. Cilvēki bieži vien izvēlas mājās gatavotu ēdienu, uzskatot, ka ejot uz restorāniem ir lieka naudas izšķēršana. Šim apgalvojuma var piekrist un nepiekrist, ja to dara reti. Katram, protams, ir savs viedoklis, kuru uzskatīt par pareizo. Tomēr gribu padalīties ar saviem 10 uzskatiem, kāpēc tieši šodien tev vajadzētu aiziet uz restorānu.

1. Tu esi tikko atnācis no darba noguris, apnicis un izsmelts. Vai tu patiešām nevēlies atpūsties kādā citā vietā nekā sava virtuve, ļaujot oficiantam piepildīt ūdens glāzi tavā vietā?

2. Šodien tu esi darījis tik daudz labus darbus, palīdzējis citiem un atbalstījis grūtos brīžos. Tas ir labi, atļaut kādam arī dienas beigās parūpēties par tevi. Ļaut kādam citam pienest šķīvjus pilnus ar ēdienu, uzlikt uz galda kečupu un papildināt dzērienu glāzes, kad tās ir tukšas. Šodien ir tā diena, kad kāds cits varētu uzslaucīt tavu netīšām izlieto kafiju. Izbaudi sajūtu, ko sniedz ēdiens, kuru ir pagatavojis kāds cits.

3. Tu nekad nebūsi ēdis maltīti, kas būs pagatavota šādā veidā. Samierinies ar to – restorāna maltītei vienmēr ir pieliktas īpašas garšvielas un piedevas, kuras diezin vai tu pati mājās iedomātos izdarīt. Iespējams arī slinkuma un noguruma dēļ nepieliktu. Iespējams, tu arī nekad nepagatavosi šādu restorānā gatavotu maltīti jo, pirmkārt, tās ir pārāk sarežģītas, un otrkārt, te esi vienīgā mājā, kas rūpējas arī par šķīvju tīrību un nevēlēsies pārāk daudz sasmērēt gatavošanas procesā.

4. Dodoties vakariņās ar ģimeni, katrs var izvēlēties kaut ko citu. Vai tu zini ko tas nozīmē? Tu varēsi pagaršos vismaz 3 vai pat 4 dažādus ēdienus, un izlemt, kurš no visiem bija labākais, lai nākamreiz paņemtu to.

5. Restorānā vari paēst pilnīgi bez nekādiem apkārtējiem traucējumiem. Tad kad tu vakariņo mājās, tev visapkārt ir dažādi rēķini, kas atgādina par drīzu samaksas termiņu, iespējams tavs suns nenolaiž no tevis acis, lai arī dabūtu kādu kārumu no šķīvja. Restorānā tu mierīgi baudīsi savu maltīti, un vienīgais, kas varētu iztraucēt ir mobilais telefons, bet, arī to var izslēgt.

6. Tev ir nepieciešams kontakts ar cilvēkiem. Jā, tu esi atnākusi no smagas darba dienas, kuras laikā tev bija jāsazinās ar klientiem, tomēr, esot restorānā, tu esi sabiedrībā, bet nav vajadzība ar visiem runāt un diskutēt.

7. Tev nav jāsatīra un jānovāc netīrie šķīvji aiz sevis. Fantastiski! Tu paēd, pagrūd šķīvi tālāk no sevis, piecelies un aizej – kas var būt labāks vakara plāns. Turklāt, ja nevari apēst visu porciju, vari palūgt trauciņu līdzi ņemšanai, un tev būs gardas pusdienas arī nākošā dienā.

8. Dodoties uz restorānu, tu atbalsti vietējo ekonomiku. Tu vari doties uz kādu restorānu, kuram personīgi zini īpašnieku, lai atbalstītu viņa biznesu. Tā tu ne tikai gūsti labumu no vakariņām, bet turpini palīdzēt arī citiem.

9. Restorānā tu vari nobaudīt arī desertu. Nav jau tā, ka tu mājās nevari iegādāties kādu saldu pudiņu, bet vai tas ir salīdzināms ar restorāna piedāvājumā esošajiem saldajiem ēdieniem? Lai mājās pagatavotu vēl pēc pamatēdiena kaut ko desertā, būs jāpavada viss vakars virtuvē, pēdējiem spēkiem cīnoties ar dažādām receptēm.

10. Tu vari sadraudzēties ar viesmīļiem. Jā, restorāns var būt tā vieta, kur tu vari nedaudz “pačatot” ar nelielām sarunām, kad pie tevis ir atnācis viesmīlis. Varbūt tieši šāds dienas noslēgums, ar nelielu pļāpāšanu par nesvarīgām tēmām ir tas, kas ir vajadzīgs pēc grūtas dienas.

Citus argumentus lasiet http://www.imprumutacum.ro/